| Ando1dul a întrebat:

Sunt la scoala de agenti de politie din campina.Dar ma gandeam sa ma las si sa plec in Anglia.Stiu ca riscul ca treaba sa nu mearga acolo e mare,dar sansa asta o am doar acum.Avand in vedere ca acolo in cativa ani voi face cat fac aici ca politist toata viata,eu zic ca se merita sa incerc,stiti cum se zice "daca vrei sa fii bogat, nu te teme de esec". Avand in vedere ca am 19 ani,am tot viitorul in fata,si in caz ca nu va merge voi da din nou la politie in speranta ca voi lua.Ce ziceti, se merita sa las o cariera in politie sperand ca voi castiga destul in afara pentru a reveni in tara peste cativa ani cu destui bani pentru a-mi deschide un bussines bun in tara?

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Rămâi acolo unde ești acum, nu da pasărea din mână pe cioara de pe gard!
Pa, pa.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Eu sincer în locul tău nu aș renunța la școala de poliție pentru a pleca în afară. Gândește-te că sunt atâția care și-ar fi dorit enorm de mult să fie admiși acolo. Ești sigur că mai poți lua o dată? Chiar dacă banii pe care îi vei câștiga nu vor fi nici în jumătate ca și cei din străinătate, măcar știi că ai un loc de muncă stabil. Poți încerca să dai la Academia de Poliție sau în Armată la Sibiu dacă vrei să ai un salariu mai mare decât cel de subofițer. Iar cu plecatul în afară, cred că e o loterie, nu ai de unde să știi dacă îți va fi bine sau rău. Eu zic să nu renunți acum la poliție, termină mai întâi facultatea și vezi după aceea dacă ai vreo oportunitate bună să pleci. Sau ai putea încerca în vacanța de vară să mergi în străinătate să vezi care e treaba. Totul rămâne la aprecierea ta. Aceasta e părerea mea.

Toate cele bune!
Sărbători Fericite!

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Nu cred eu ca pleci tu asa usor laughing sa te vad cum decartezi banu. Cineva te plateste sa stai acolo ( cazare, mancare, sala, biblioteca, etc). Ai aflat cat trebuie sa decartezi? laughing