| sorina09 a întrebat:

Sunt la sfarsitul clasei a 10-a si ma gandesc serios ce voi face dupa ce termin liceul. una din alegeri ar fi stewardesa.am gasit si ceva pe net. dar vreau sa stiu concret ce anume facultate trebuie sa urmez, ce calitati iti trebuiesc si ce cursuri pentru a deveni asa ceva! Va multumesc:*:*

Răspuns Câştigător
| 9gag a răspuns:

Facultatea de Geografie cu specializarea geografia turismului si apoi un curs de perfectionare la Bucuresti(nu stiu exact unde). Succes

3 răspunsuri:
| Alunuca a răspuns:

Pentru stewardesa nu se face facultate, ci doar un curs care trebuie platit(in jur de 1000E sau mai mult). Ca stewardesa se cer cat mai multe limbi straine, capacitatea de a acorda primul ajutor(ai putea sa te inscri voluntar la Crucea Rosie), carisma, aspect placut si nu in ultimul rand sa nu te dai in laturi de la nimic. In caz ca nu stiai, stewardesa e si femeie de servici in avion(spala toalete, vase si le face pe plac la toti besinosii).tongue

| Lazaurus a răspuns:

Pai in multe dintre peliculele cinematografice pe care am avut prilejul sa le vizionez, stewardesele fac felatie foarte bine adica este nevoie de determinare, tarie de caracter, experienta si nu in ultimul rand falci de otel
iti urez succes.

| sorina09 explică:

Eu nu ma refer la stewardesa care spala toalete in niciun cazbig grin ci la stewardesa care este insotitor la bordhappyhappy