| Ivan_Adriana_1998 a întrebat:

Sunt la un semn de intrebare foarte mare, am nevoie de ajutor eu sunt jucatoare de handbal la Liceul Ioan Buteanu Gurahont Judetul Arad si parintii imi spun sa fac facultatea de farmacie si eu vreau sa fac handbal, daca ma-ti putea ajuta cu vreo sugestie v-as recunoscatoare!

2 răspunsuri:
| Sadop a răspuns:

În hanbal ca să te afirmi, să joci la o echipă de primă ligă şi să câştigi şi bani trebuie să fii foarte, foarte, foarte bun.
Să fii talentat, dar şi să munceşti enorm să te afirmi.
Să spunem că ajungi o hanbalistă foarte bună. Doamne fereşte suferi o accidentare şi nu mai poţi juca niciodată. Ce faci? Rămâi fără loc de muncă?
Dacă nu îţi place Farmacia, poţi vorbi cu părinţii tăi să faci altă facultate care îţi place mai mult, iar în acest timp poţi continua şi cu handbalul.
Cu ce te-ar încurca o facultate?
Nu ştii ce îţi rezervă viitorul şi nu ştii dacă vei putea toată viaţa să continui cu hanbalul.
Le poţi face pe amândouă, în paralel, fără nici cea mai mică problemă.
Cu ce ar strica să ai şi o facultate terminată chiar dacă tu faci hanbal de performanţă?
Eu îţi sugerez să le faci pe amândouă, să-i împaci şi pe părinţii tăi şi să fii şi tu împăcată.
Baftă!

| Samy170 a răspuns:

Eu ti-as sugera sa ai o discutie cu parinti tai si sa le zici ce ai de zis