| anonim_4396 a întrebat:

Sunt persoane care au plecat afara in strainatate la munci prin firme care fac publicitate la joburi de genu, insa FARA cunostinte/prieteni care sa-i "rezolve"?
Ma gandesc sa ies prin primavara, am auzit de la unii/altii cum a fost, vad si multe anunturi insa datorita ca socializez mai greu /(sau mai deloc) nu ma pot face prieteni cu ei sa ma "rezolve". Asa as merge de capul meu. Orice oferta vad as castiga minim de 3 ori salariul meu de aici, desigur pe perioada determinata dar eh...

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am avut cunoștiințe care au ieșit și le-a fost de la foarte greu la imposibil de greu la început. Așa că nu ți-ar strica nici ție.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Amandoi ati raspuns pe langa subiect : munci sezoniere, contract determinat etc.

| AlienThor a răspuns:

O sa experimentezi o alta tara, poate si o alta cultura.
Dar nu uita nu exista nicaieri caini cu covrigi in coada.
Castigul ala e legat de nivelul de trai din tara respectiva, trebuie sa te documentezi cat costa mancarea, chiria, cartela de telefon, transportul in comun, etc.
Apoi te poti da cu parerea cu cat ramai asta daca ii strangi si nu ai vicii ca altfel te duci sa te aflii in treaba.

Spor!