| anonim_4396 a întrebat:

Sunt profesor si de ceva timp am o emotivitate crescuta la anumite clase pe care elevii o sesizeaza si la care isi dau coate Am mare nevoie de ajutor

10 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Daca esti pe bune profesor ok nu e o pb m, are,, poate ai tu aceasta teama sau ti se pare. predai la clase de liceu si se uita fetele la tine? Banuiesc ca esti tinar nu? daca da. ff bine fii indiferent sau poate putin arogant n ar strica .parerea mea ok o seara bine

| fabiola a răspuns:

Pregateste-ti bine lectia care o predai, fii stapan pe tine si nu te mai gandi la emotivitate.Mult succes!

| sandulache a răspuns:

Salut.
Pai fi putin arogat cu ei si fi stapan pe tine insuti si fi mai deschis la vorba si pregateste bien lectia, daca esti tanar si paoate si simpatic te palac fetele din calase, ce pot sa zic e mai bien sa vorbesti cu un (psiholog)asta e sfatul meu.bafat si succes.

| arysa a răspuns:

Incearca o carte despre asta(gasesti multe la librarii de ex Cum sa fii un bun lider, Cum sa vorbesti in public, etc)

| onofrei89 a răspuns:

Profesor? nu iti puteai gasi o meserie mai grea, ii compatimea-am pe toti profesori pe care i-am avut pentru cate le face-amwhistling

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Autocontrolul nu este cu tine?
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In ceeace priveste emotivitatea. sfatul meu este sa te adresezi unui specialist (psiholog!); as adauga, insa, ca am destule indoieli in a crede ca esti profesor..., dac-am gresit sunt dispus sa-mi cer scuze.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa-i intelegi si daca vezi zimbete sau coate discrete roaga-i sa te lase sa iei si tu parte la discretiile sau glumele lor, indiferent despre cine sint.Tre' sa-i rogi sincer asigurindu-i ca nu te vei supara,.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut! poti folosi un produs hoemopatic care nu este nici pe departe medicament, nu este scump, nu produce dependenta, o cutiuta contine peste 40 de bucati, intreaba cum se ia ca e un produs delicat si se numeste GELSEMIUM 9 CH

| ciumpi a răspuns:

Fii indiferent.