| elcosmin a întrebat:

Sunt singurul care nu stie la ce facultate sa aplice?

Răspuns Câştigător
| Sonia822 a răspuns:

Parintii trebuiau sa te ghideze din clasa a 9a. Mergi la psiholog pentru a te ajuta sa te orientezi in cariera, e un test de aptitudini profesionale, iti pune niste intrebari, vede ce abilitati ai, si iti face recomandarea spre un anumit domeniu. Asta pentru ca nu ai gasit singur raspunsul. Altfel, intra pe site-ul tuturor facultatilor, vezi ce materii se studiaza, ce te atrage. Tot de acolo poti afla in ce domenii te poti angaja cu diploma obtinuta- ca ce te poti angaja. Daca te inscrii la o particulara, nu iti vor fi recunoscute studiile mai tarzie, fie ea si acreditata. O sa poti lucra pe minimum pe economie, la market, prin vanzari, si d-astea. Cauta Univ Bucuresti, scoli militare (conteaza media la purtare, sa nu ai tatuaje..etc) Politehnica, documenteaza-te bine. O sa-ti ia cateva zile.

| LexiEla a răspuns (pentru Sonia822):

De unde stii ca la privat, chiar daca sunt acreditate, nu sunt recunoscute studiile? Ai exemple concrete? Ma intereseaza.

| Sonia822 a răspuns (pentru LexiEla):

Da. eu. Nu te primeste in nicio institutie de stat, doar la privat. Iar la privat, doar pe functii slabe, platite slab sau mediu. Si daca ai o astfel de diploma, stii bine tu insati cum ai invatat cursurile, nu te mai minti. Ultima fraza o poti lua in calcul doar daca ai obtinut o astfel de diploma.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Multi asteptam media de la bac si vedem dupa.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Nu neaparat, e plina tara de persoane care habar nu au pe ce lume traiesc si ce sa-si doreasca de la ele...

| LexiEla a răspuns:

Buna. Tu esti in aceest caz (diploma la privat) sau cunosti pe cineva in situatia asta? Eu nu sunt la facultate inca si m-ar interesa, pentru ca acum iau in calcul sa merg la privat.

| Andrei0G a răspuns:

Mai sunt mulți, „amice"