| anonim_4396 a întrebat:

Sunt student la fac. de Biologie, sectia biologie, dupa terminarea studiilor ce sanse de viitor am?

3 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Poti ajunge profesor!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Studentii fac stagii de pregatire, care se pot pune pe CV.
Studentii fac proiecte cu un profesor sau asistent, acestia ii pot recomanda la angajare.
Studentii pot fi angajati chiar pe perioade foarte scurte, sa arata ca stiu daca vor si pot, la fel aceste experiente isi au locul in CV.
Studentii pot face parte din enorm de multe asociatii, care le aduc experiente, acceptate de angajatorii inteligenti.
Studentii pot avea cate o slujba prin Europa pe perioada verii si asta e minunat sa apara in CV.
Studentii pot fi convingatori daca au bagajul plin de cunostinte teoretice.
Studentii nu au voie sa plece bratele, ei trebuie sa fie un exemplu de ambitie, reusita, pasiune,...
Studentii trebuie sa fie creatori al propriilor CV-uri.
Studentii devenind absolventi se nasc din nou, devin cineva: CINEVA TREBUIE SA FACA CEVA.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In laborator in spitale sau laboratoare private