| Vm9913 a întrebat:

Sunt studentă la facultate, am terminat anul I, am fost la un examen în primul semestru și l-am picat, nu m-am prezentat la restanță nici în vară nici în septembrie înainte să înceapă anul II, ce se întâmpla acum? Eu teoretic mai am o examinare gratuită, o pot da când sunt anul II sau intru direct la refacere de materie?

2 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Nu se intampla nimic. O sa intri in anul 2 cu o restanta pe care o poti da cand vrei, poti sa o dai si in ultimul an. Dar trebuie sa o platesti, tot ce e din an anterior se plateste. Examinarea gratuita era pentru anul curent

| LisaJulie a răspuns:

O dai in al doilea an dar eu stiu nu mai este gratuita si trebuie sa platesti