| alina_1787 a întrebat:

Sunt studenta la stiintele educatiei si voi deveni invatator/educator(dubla specializare) As putea apoi urma un master intr-un domeniu care sa-mi permita sa devin asistent social sau ceva asemanator? Imi puteti spune ce master as putea urma pentru a avea o specializare in plus dar care sa fie asemanator studiile de licenta...adica sa nu fie un master in matematica de exemplu.Ma informez pentru ca toata lumea stie ca in domeniul invatamantului e un program mai flexibil mai ales vara si as dori ca in acest timp sa-mi iau un al doilea serviciu. sper sa ma ajutati.va multumesc

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ikram a răspuns:

Pentru asistent social iti trebuie facultatea de asistenta sociala, si oricum dupa aceea nu e chiar simplu de gasit un post si oricum nu unul part-time numai pe perioada verii.
In general masterul nu e o a doua specializare ci este de fapt o aprofundare intr-un anumit domeniu. Dizertatia nu valoreaza licenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vrea sa-ti dau m. u. i. e si sa te f. u. t in cur se poate? sunama