| SingleForOne a întrebat:

Sunt training-uri undeva, oriunde, de a porni cariera de a lucra intr-o banca, fara a avea diploma de facultate de specialitate?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pai nu cunosc toate meseriile dintr-o banca dar ele sunt mai multe, cei de pe la birouri cei care aproba credite de exemplu cred ca au liceul economic si/sau facultate.
Nu cred ca este vreo meserie pentru bancile comerciale in care sa te poti angaja urmand un training, training ai putea urma platit de angajator dar pentru alte chestii, tu baza trebuie sa o ai iar baza este liceu cu profil economic si facultate finante sau mai stiu ce domeniu financiar/bancar.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Au destui absolvenți cu facultate ca să nu fie nevoiți să facă traininguri.

| antineutrino a răspuns:

Faci un training de agent de pază şi speri să te angajeze paznic la o bancă!

Bula
| Bula a răspuns:

La banci sunt mai putine training-uri, cu mici exceptii (de exemplu la Provident), unde poti lucra ca agent de teren. Mai multe sanse sunt la firmele de asigurari, care sunt patronate (de obicei) tot de grupuri bancare).