| nyoentox2002 a întrebat:

Sunt un baiat de 20 de ani si m-am mutat de la parinti acum vreo 5 luni si m-am mutat în orasul Brasov,că am gasit un loc de muncă care ofera si cazare,sigur a auzit cineva de moveos!
Moveos e doar o firmă de recrutare care ofera cazare si un loc de muncă, dar din păcate cazările sunt varză, si se stau 6 persoane într-un apartament si 2 persoane in acelasi pat!
Camera in care stau eu e foarte mică!
Si simt că chiar nu mai pot să stau,eu m-am angajat din anuntul de pe tiktok si am vazut poze la ei pe pagină cu ce cazări au ei si cazările erau faine rău si cand am venit era cazare de rahat, mucegai si gândaci si dulapurile put ca dracu!
Ma gândeam să imi caut o camera liberă sa fie numai a mea dar din pacate nu am bani să platesc avans si garantie, de fapt am 3500 lei din cat am eu vreau sa dau 2000 lei ca sa imi iau echipament de microfon nou ca na sunt artist si cant Rap/Trap si vreaa sa fac si tiktok-uri live-uri etc si sa nu mă deranjeze nimeni, ca acolo unde sunt eu nici nu am masa sa pun laptopul, microfonul si stativul si cred ca imi trebuie o camera mai spatioasa!
Ma intreb dacă pot gasi o camera ori chirie ori gazdă gen sa ma ia maxim 800 de lei tot cu utilitati, gen fara utilitati o camera sa o iau cu 600 lei.
Sau oare pot sa fac o cerere sa primesc o chirie la stat(garsonieră)A.N.L în Brasov, gen să imi fac mutatia precum că stau in Brasov si sa primesc ANL, gen e o chirie de stat dar este mai ieftina

9 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Cu 600 de lei cam atat pupi.

https://www.olx.ro/......fO2nZ.html

| nyoentox2002 explică (pentru Wr3nch):

Stiu anuntul asta si imi place camera dar trebuie sa platesc 180 de euro de inceput si e naspa

| Wr3nch a răspuns (pentru nyoentox2002):

Nu te ia nicaieri fara garantie. Asa ca amana un pic planul cu echipamentul si macar dormi singur,

| nyoentox2002 explică (pentru Wr3nch):

Pai eu in cont am 3580 lei, si la Brasov vin(din concediu) cu 3500 lei ca dau bani pe transport, mai dau 100 lei mancare ca mai stau o săptămână adică 5 zile, inca un tuns si un pensat, scad 900 ca dau avansul, pe 13 trebuie sa imi fac activarea care ma cost 200 lei si inca o chestie, apoi mai vine salar inca 800-900 lei că 5 zile am fost in gaură ca nu ai fost platite zilele de concediu si cred ca m-as descurca la limita nu știu!

| gabicoo a răspuns:

La ANL aștepți ani de zile până prinzi ceva!

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Deci preferi să-ți iei echipament sa faci live pe tiktok în loc săte muți de acolo și să stai într-un loc curat și civilizat și sa poți munci liniștit -_- mai bine strângi bani și te muți de acolo până nu te îmbolnăvești și lasă live pe tiktok și alte prosti tiktokul ăla nu-ți va ține de foame să poți munci și livurile nu te va ține la curățenie dacă te-ai îmbolnăvit Doamne ferește la plămâni din cauza la mucegaiul și egrasia de acolo jale nu o sa mai poți munci preferi sa dormi într-un loc cu 6 persoane și 2 inși într-un pat fratele meu ce faci? Preferi să-ți risipești bani pe tiktokul ăla și sa rămâi în condiție alea pe care te poți îmbolnăvi grav și nu o sa mai poți munci și mai este și atâtea zile pe care trebuie sa ai bani și de mâncare păna la salariu ce o sa faci? O sa mănânci tiktokul? O să-ți protejeze tiktokul sănătatea? Ce aveți ma frate ce s-a întâmplat cu voi chiar așa vă nenorocește tiktokul ăla

| NisipLaMare a răspuns (pentru ElExistaElAudeElVedeElStie):

Are voința, cauta-ti un garaj.

| nyoentox2002 explică (pentru ElExistaElAudeElVedeElStie):

Pai imi iau echipament de studio ca vreau sa fac piesele ca eu cânt si am speranta ca poate ajung popular, gen prin asta imi gasesc fericirea prin muzică! si na vreau sa fac liveuri si tiktok-uri pe yt cum cânt gen ca sa ma distrez gen asta vreau să fac în timpul liber! Eu vreau sa renunt la Moveos gen si să mă dau pe fabrica la care sunt ca moveos m-a adus la fabrică, gen apartin de moveos nu de fabrică si vreau sa fiu omul fabricii!
Diferenta dintre Moveos si Fabrică e că
Moveos ofera salariu 2600 lei cu diurna de mancare inclusă, dar fabrica cred ca 2400-2600 lei plus bonuri de masa de 660 lei

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns (pentru nyoentox2002):

Fă cum știi tu mai bine eu ți-am dat un sfat frățește cu Adevărat din toată inima mea cu Adevărat tu ști mai bine.