| anonim_4396 a întrebat:

Sunteti de acord ca femeia sa fie sefa peste un barbat?

18 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Sunt mii de situatii in care femeia este sefa peste barbati.Sefia se alege in functie de competenta si nu de sex. In familie insa trebuie sa existe egalitate.

| anad a răspuns:

De ce nu? Daca e competenta nu conteaza sexul. Chiar si in familie, daca e mai energica si mai descurcareata de ce sa nu fie ea "sefa"?( in sensul sa propuna, sa se consulte cu sotul, si impreuna sa rezolve problemele. Nu e rau daca ia ea initiativa si realizeaza lucruri bune pentru familie!)

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Conteaza cum isi face treaba, nu ce ascunde in chilotiwinking

| Razvan a răspuns:

Deci, nuraised eyebrows
Intuitia feminina nu se va compara niciodata cu inteligenta masculinawinking

| Flav a răspuns:

Asta-i o gluma, nu?

nony
| nony a răspuns:

E sefá ca au pus-o alti sefi ( tántálai ) Eu nu as vrea, dar trebuie sa o suport, nu? laughing

| karellen a răspuns:

De ce nu. e vorba de competenta, nu de sex

| Good Cat a răspuns:

DA muhahaha devil

| RainDrop a răspuns:

M.nu prea, dar nici barbatul peste femeie, asta sa fie fivety-fivety

| elamit a răspuns:

Da, sunt femeie si imi place sa fiu sefa la barbatul meu bineinteles.

| YukiMrM a răspuns:

Nu, cat de tantalau poti fi sa te lasi calcat in picioare?

| Incubus a răspuns:

Ana acum era vorba de egalitatea femeii fata de barbat(caz in care barbatul era "seful"), bun, sa obtinut aceasta egalitate recunoscuta in majoritatea tarilor (europene sau nu), dar nu, voi vreti mai mult(Sunteti de acord ca femeia...)sa fiti voi seful acum(asta ce e, razbunare?), pana la urma vreti egalitate sau nu? Si mai am o intrebare:femeia sefa in ce domeniu?; caznic, la munca, politic, undeeee?, ca inteligenta se dovedeste; utilitatea si sarguinta, profesionalismul(la munca) iar. se dovedeste deci undeeee?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Capabilitatea, abilitatile manageriale nu sunt derivate din sexul persoanei respective, asa ca nu vad ce legatura are sexul cu faptul de a fi sef!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daaaaaaaaa laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru a fi sef nu conteaza sexul. La mine in familie sotia este sefa si ma tine sub papuc. Nu o contrazic niciodata chiar daca dreptatea este de partea mea, indiferent de discutie are ultimul cuvant, nu fac nimic fara sa cer aprobare, cand nu-i convine cu ce ma imbrac imi schimb hainele, daca uit sa cumpar ceva fac cale intoarsa pentru a evita mustrarea, nu conteaza ora sau anotimpul cand doreste ceva execut, cand ne uitam la televizor telecomanda sta la ea etc. Daca sunt de acord? Am invatat sa fiu

| xuanbou a răspuns:

Ar fi mai bine daca s-ar imparti responasibilitatile la amandoi, adica amandoi sa faca cu drag si lucrurile bune dar si pe cele rele.

| robertosi a răspuns:

Nimeni nu trebuie sa fie seful doar sa sa se inteleaga membri unei famili sunt oti la acelasi nivel!

| cytrix a răspuns:

Bineinteles ca nu! Barbatul ar trebui sa fie egalul femeii si invers happy