| Cupcake666 a întrebat:

Te poti angaja de la 15 ani cu acordul parintilor? Cu sau fara carte de munca. Ideea e sa te angajezi gen imparti fluturasi?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

16 ani e varsta minima la care te poti angaja legal

| kar1GaNNN a răspuns:

Varsta minima este de 16 ani.

| viotedy a răspuns:

De la 16 ani cu carte de munca, fara..merge.

| FatalScream a răspuns:

La 16 ani cred ca poti...

| hitman_7179 a răspuns:

La 16 ani poti sa te angajezi la mec 4 ore pe zi si 500 lei pe lunawinking

| XDestroyX a răspuns:

Da, poti, normal ca poti.
Ca sa imparti fluturasi poti si daca vrei un alt job, de exemplu pe tine pe vara trebuie sa ai 16 ani. happy

| FrancyMary a răspuns:

Daca nu ai impliniti 16 ani, nu te va primi nimeni sa muncesti, nici macar la distribuit pliante, caci ar încalca legea!