| stefaniaaa69 a întrebat:

Termin clasa a 9a pe profilul științe sociale. nu ma atrage nimic la nici un profil. problema mea este că nu știu dacă să mă mut pe mate info sau nu. o să-mi fie tare greu cu mate-info-bio-fizică-chimie? Dacă aș ști ce să fac după liceu mi-ar fi mai ușor să aleg. dar n-am idee și n-aș vrea să fac o facultate după care să am nevoie de relații\mulți bani etc pentru un job.

1 răspuns:
| Arthiom a răspuns:

In primul rand, daca vrei sa te muti de la ss, mergi pe profil sn(stiinte ale naturii). La ora actuala este cel mai avantajos profil. Daca esti absolvent de profil sn te poti orienta spre orice facultate, pentru ca in liceu le-ai facut pe toate. Dupa mine, chimia este putin mai grea la sn, dar asta e. De obicei la ss se duc cei care vor sa scape de unele materii la bac, si dupa liceu orizontul se ingusteaza. Deci, SN!