| Roman_Claudiu_1988 a întrebat:

Știe cineva cât contează media în bac la academia Mircea cel Bătrân pe secție civila deoarece din researchul meu nu am găsit nicăieri și chiar as dori sa aflu?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu conteaza decat pentru departajare la medii egale. La fel si nota la examenul de engleza.

| Speranta12 a răspuns:

"deoarece din research ul meu nu am găsit nicăieri"

Iti zic eu care pe mine ma cheama SearchingHard.

Just Search-a-little-bit-Harder.

| PsihologulMZlate a răspuns:

Fiind vorba de examen de admitere, media în bac are rol de departajare. Dacă ai picat pe ultimul loc și ai aceeași notă cu altul care a luat la fel ca tine, vă departajează prin media de la bac.