| aerxtre25 a întrebat:

Știe cineva ce admitere se da la facultatea de stiinte penale in Bucuresti? Poate cineva care o studiază sa-mi dea câteva sfaturi?

1 răspuns:
| Pths89 a răspuns:

Nu exista facultate de științe penale, există facultatea de drept în cadrul căreia studiezi și dreptul penal plus alte materii care tin de o eventuala arie de practica judiciara/penala (criminologie/criminologie /proced drept penal/medicina legala), iti poți alege aria de expertiza undeva prin anul 3 + licență/master, dacă nu greșesc.