| Ady117 a întrebat:

Știe cineva ceva despre chinetoterapeut? Aș vrea să fac postliceală pentru asta, dar nu știu dacă se merită, îmi puteți da un sfat? Am 19 ani, anul acesta am terminat clasa a 12-a, dar din păcate nu am luat bacul. La anul sunt 99% sigur că o să îl iau. Vreau un sfat de la cineva, ce credeți că e mai greu dintre a fi chinetoterapeut și bucătar?

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Kinetoterapeutul este cautat in tarile cu servicii medicale avansate. L-as alege dintre cele doua.

| Violleta2022 a răspuns:

Poti face o postliceala, ca nu se cere BAC-ul!
Fa-te bucatar mai bine, ca-ti gasesti de munca mai usor decat ca kinetoterapeut.