| denisaromina25 a întrebat:

Știe cineva cum de J K Rowling a reușit să aibă priza la public? A avut și alte cărți înainte de seria Herry Potter? Ea a propus regizorilor să facă filme după cărțile sale?
Cum as putea deveni și eu că ea? Ce facultăți îmi recomandați? Vreau, în același timp, sa fiu și actrița. Pot face mai multe facultăți? Ce îmi recomandați? Ce ziceți? As avea șanse? Am o poveste incredibilă în minte si chiar vreau sa ajung undeva!

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

JK Rowling a fost refuzata de 25 de edituri. A 26-a oara, daca nu ma insel, fetita editorului a gasit manuscrisul in cosul de gunoi dupa ce a el la aruncat, la citit si i-a zis la tacsu ca e jmek. Da poti face face mai multe faculati. Poti face Litere si Teatru/Film. De sanse nu stiu ca nu te cunosc personal, poti incerca. Incepe prin a scrie povestea, eventual pune o parte pe sites gen wattpad si vezi ce zice lumea.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate lumea are o poveste incredibilă în minte (sau mai multe), dar când pune mâna pe pix, povestea dispare.

| denisaromina25 explică (pentru anonim_4396):

Mie nu, dacă vrei să știi chiar am inceput bine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru denisaromina25):

Pe bune?
Dă-mi și mie un link, ca să citesc.