| Dany21Andrei a întrebat:

Știe cineva cum se intră la Facultatea de Litere din București (Universitatea București)?
Pe site-ul lor nu găsesc metoda de admitere...
Fundă.

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Pentru fiecare domeniu si program de studiu din cadrul facultatii de litere, vei gasi FORMA DE CONCURS in Anexa 1 din pagina : https://litere.ro/admitere/licenta/
Din continutul tabelului din Anexa 1 vei afla ca forma de concurs este concursul de dosare, cu exceptia programului de studiu denumit "comunicare si relatii publice-CRP"(domeniul stiinte ale comunicarii).la care concursul consta dintr-un test de o ora de comunicare scrisa in limba romana.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Https://litere.ro/admitere/licenta/

Scrie chiar mai jos, e un tabel