| Lorenshshhssh a întrebat:

Știe cineva mai multe informații legate de admiterea la medicina în Sibiu?
Am auzit ca vor sa bage doar o singura materie.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Evident ca cine ti-a spus a ras de tine!
Ori poate s-a referit la medicina pentru papusi.

Este impsibil sa faci medicina fara sa cunosti: anatomie, chimie si biologie detaliat, fiindca sunt vitale in corpul uman.

| Lorenshshhssh explică (pentru Violleta2022):

Ma refeream la admitere

| Violleta2022 a răspuns (pentru Lorenshshhssh):

De admitere vorbeam si eu, ca doar nu te duci la medicina sa sustii 1 singur examen: de sport.
la medicina se intra enorm de greu si numai cei mai bien pregatiti la anatomie, biologie si chimie, care sunt examene obligatorii si decisive.

| Lorenshshhssh explică (pentru Violleta2022):

Mai sunt și facultăți care dau doar din biologie, nu înțeleg ce legătură are sportul cu medicina
Se zicea ca anul acesta o sa fie la alegere dintre biologie sau chimie

| Lorenshshhssh explică (pentru Lorenshshhssh):

Iar eu ma refeream la faptul ca pe site-ul facultatii din Sibiu s-a anuntat o propunere despre schimbarea examenului de admitere si aceea fiind ca admiterea sa se dea din Biologie sau Chimie ceea ce mi-ai spus tu este irelevant si pe langa subiect