| HummingMarine a întrebat:

Tot vad intrebari in ultima vreme pe site legate de facultati si job-uri/hobby-uri. Din pacate majoritatea acestor baieti si fete semnaleaza faptul ca exista doar alb si negru. Job placut si bani putini, job neplacut si bani multi. De ce? Varianta de mijloc de nu exista, adica ce se cere pe piata muncii?

1 răspuns:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Ce ai zice de o alta cale, bani la fel de multi dar un job placut?
Multi fac facultati aiurea si se aleg cu niste diplome care nu le foloseste la nimic pentru ca nu au experienta.
Uite it-ul de exemplu, e un job placut daca iti place si se castiga foarte bine.
Pe piata munci se cere in primul rand experienta si forta de munca in ori ce domeniu.
Chiar si sapatorii de santuri sunt cautati, trebuie sa faca cineva si munca grea.
Arhitect, iar e ceva cautat si platit bine, dar si un job placut ca ori ce job daca faci cu placere ceea ce faci!