| aspirina_2198 a întrebat:

Toti vrem o cariera de succes alti vor o profesie dentist etc.Eu am vrut dintotdeauna sa devin astronaut. Ce conditii ar trebui sa fie? stiu ca trebuie sa ai minim 3 ani de experienta da in Romania unde sa caut asa, daca ar putea sa ma ajute cineva astept orice raspuns e bine venit.La revedere.

2 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Vrei sa te descurajez? Nici nu stiu ce facultate trebuie sa faci pentru asta, dar in Romania nu cred ca ai sanse sa devii astronaut.

| TatianaIstrate a răspuns:

Https://cariera.ejobs.ro/cum-ajungi-astronaut/ -- Uite aici un articol care mi se pare chiar util. Sper sa fie un prim pas in indeplinirea visului tau!