| anonim_4396 a întrebat:

TPU am o mare urgenta, ma cheama Mihai si sunt clasa a 12a si la anul vreau sa dau la facultate in Anglia, este scumpa? Precizez ca vreau sa studiez arhitectura dar parintii mei vor sa studiez dreptul ca verisorii mei Andrei si Cosmin care sun avocati amandoi si castiga foarte bine...
Dar si din arhitectura se castiga bine.

La ce se castiga mai bine, ce alegere sa fac?

Răspuns Câştigător
| Eireann a răspuns:

Daca si in engleza scrii la fel de bine ca in romana... mai bine faci architectura.

3 răspunsuri:
| Feitan a răspuns:

Sa speram ca stai mai bine cu Arhitectura.

| romeo78 a răspuns:

Dacă ai stat degeaba pe internet, felicitări!
Din ianuarie intră în vigoare definitiv Brexit. Anul acesta, nu știu exact când, englezii au anunțat clar: cei care au fost admiși la facultate în Anglia, în această toamnă, până la sfârșitul studiilor universitare vor beneficia de statut special și vor beneficia de sprijin financiar.
Cei care vor dori să studieze în Anglia din toamna anului viitor, vor beneficia de statul de cetățean străin și vor plăti integral cheltuielile de învățământ superior, liceal. Adică cel puțin 20 000 de euro pe an.

| TheWznd a răspuns:

Pentru facultatea de arhitectură, de obicei ai nevoie de minim un an de pregătire cu un profesor care se ocupă de așa ceva.