| anonim_4396 a întrebat:

TPU, as vrea sa-mi fac un plan pentru viitor, stiu limba romana si engleza deoarece leam invatat la scoala, si in plus germana pe care am invatato singur nam nici un atestat, imi plac aceste 2 limbi straine. Mai imi plac calculatoarele gen resoftat, reparat, configurat tot felul de operatii mai necomplicate (nu stiu programare sau ceva pentru avansati). Mai imi place fotografia cu aparate profesionale (dslr). Si ca ultim lucru mai imi plac animalele, nu mie scarba, le plac pe toate poate sa arate cum or vrea ele tot imi plac.
Acum daca stiti datimi cateva exemple la ce as putea folosi aceste atributii in plan financiar si educativ? Ce ar fi cel mai folositor si profitor? Pe ce ar trebuii sa ma axez pentru a avea un viitor bun?

5 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Sigur stii limba romana? ''le-am'', ''invatat-o'', ''mi-e'', ''dati-mi''. Amana-ti planurile de viitor si pune mana pe o carte de limba romana.

| andrei213 a răspuns:

1.Ce ziceai de romana si engleza dar nu in ultimul rand de limba germana? TU NU AI HABAR A SCRIE DAR TU VREI SA FACI CARIERA DIN ROMANA SAU ENGLEZA? MAI INVATA CA AI 12-13 ANI CEL MULT si de d-slr(pun pariu cu oricine pe orice ca nu ai idee ce e un d-slr adica ce inseamna)dar sa mai ai si banii necesari pentru asa ceva.Vezi-ti de treaba ta ca nu e okey sa pierzi timpul pe un site tampit.DU-TE LA SCOALA

| K0sti a răspuns:

Aoleu!

| Apokales a răspuns:

Ignorand raspunsurile celorlalti sfatul meu este sa te bagi tare pe calculatoare este o meserie de viitor deoarece toata aceasta industrie este inca in dezvoltare si foarte cautata si desigur asta inseamna ca este si bine platita : $ $ $ $winking!

| Apokales a răspuns:

P.S. : Incearca sa practici meseria ( oricare ar fi ea din domeniul IT ) in Germania, daca tot poti vorbii aceasta limba, deoarece se plateste mult mai bine.