| gabygabygaby a întrebat:

TPU,cat castiga pe luna un medic farmacist? Nu o farmacista care vinde produsele, ci cel care le prepara.Cat castiga la o farmacie privata? Dar la una de stat? Si cat dureaza facultatea? E grea? Mie imi place chimia, sunt clasa a8a si as vrea sa merg pe stiintele naturii si vrea sa aflu din timp ca sa stiu unde sa imi focalizez atentia.

4 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Eu am pe cineva in familie care ia peste 1000 de euro ca farmacist

| gabygabygaby explică (pentru Narcis2007):

Ca farmacist, vanzatoare sau medic?

| Narcis2007 a răspuns (pentru gabygabygaby):

Era sefa la o farmacie deci vindea medicamente

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu cred ca mai exista farmacie de stat, si nici farmacisti care prepara medicamente. Toate medicamentele sunt facute de marile firme de medicamente. Farmacistii au ajuns in mare doar simpli vanzatori