| MaziluGiurgiu a întrebat:

TPU ce joburi poți face la aeroport după ce nu mai poți fi stewardesă?

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

În primul rând, vârsta medie de pensionare pentru cei care au lucrat în echipajele de cabină nu este cu mult mai mică decât vârsta normală de pensionare. Cu alte cuvinte, o însoțitoare de bord poate lucra (teoretic) și la 60 de ani.

În al doilea rând, competențele de însoțitoare de bord nu sunt neapărat transferabile automat către un alt job "la aeroport".

Alt job "la aeroport" își poate găsi numai dacă are și alte competențe care sunt compatibile cu acel job.

| sierra1 a răspuns:

Ca stewardesă ai fost expediat din motive imputabile ție (de ex. disciplinare)?

| MihaitzaItza a răspuns:

Probabil poti lucra ca personal de la sol, check-in, imbarcare