Întrebare recomandată | alexboy a întrebat:

TPU! Ma gandeam ca dupa terminarea liceului sa fac facultatea de arte si design. Deci intrebarile mele sunt: Dupa ce termin aceasta facultate ce pot face mai departe? Merita sa fac aceasta facultate? Mentionez ca lucrez destul de mult in Photoshop, dar mai mult de atat imi place si sa fac poze. (detin un dslr)

4 răspunsuri:
| AnyAnA99 a răspuns:

Pai daca iti place sa umbli pe photoshop s-ar putea sa iti placa si facultatea de design grafic :-D (se cauta acum)

| casandra12345 a răspuns:

Uite o lista cu facultatile de arta din tara: http://www.meritangajat.ro/......-de-succes (vezi sectiunea Studii pentru dansatori sau coregrafi) Sfatul meu este sa alegi facultatea/universitatea din orasul tau si sa o cauti pe Google, ca sa ajungi pe site-ul oficial - acolo iti arata lista de specializari si mai departe de master, chiar de doctorat. Asa iti vei putea face o idee ce poti deveni "cand vei fi mare". Ca sa vezi si daca se cauta asa ceva si cam ce salarii sunt, intri pe Ejobs sau Bestjobs si cauti denumirea.

| trustTheDog a răspuns:

Daca vrei sa mergi mai departe pe foto-video sau grafica si ai talent atunci ai mari sanse sa faci ceva in viitor, eu am facut liceul de arta si as fi vrut sa merg mai departe pe pictura da din pacate nu prea e ceva de viitor.