| alexbvrgd a întrebat:

TPU sunt clasa a 8-a si vreau sa devin mascat s-au politai.

Cu ce nota trebuie sa iau examenul? Ce Liecu trebuie sa urmez?

Trebuie sa dau Bacaloreaul.

Va rog TPU ajutati-ma daca stiti sa raspundeti

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca sa devii "politai" trebuie sa dai admitere la Academia de Politie unde se da si examen la limba romana... slabe sanse la tine, slabe sanse sa iei si "Bacaloreaul"

| alexbvrgd explică (pentru suntserios):

De ce sunt,, slabe sanse'' la mine?

| alexbvrgd explică:

Mai asta,, sunt serios'' cred ca nu trebuie sa vorbesc in termeni de politete ca sa fiu inteles nu?

| suntserios a răspuns (pentru alexbvrgd):

Nu trebuie sa scrii in termeni de politete. Trebuie sa stii sa scrii politist si bacalaureat prima data.

| andreeaandraand a răspuns:

Imi poate spune si mie cineva daca este voie cu tatuaje la Politia Locala?!
Eu am unul mic pe incheietura mainii, l.as putea acoperi cu un ceas sau o bratara sau as putea purta, vara (ca aici e marea problema) camasa cu maneca lunga. Cand merg la apeluri sau... ceva sa o las in jos, iar cand nu, sa o ridic.M.as chinui dar asta e...
Imi doresc foarte mult sa merg la Locala si asta e singura mea problema...o greseala a vietii

| alexbvrgd explică (pentru andreeaandraand):

Iati o bratara mai mare

| andreeaandraand a răspuns:

Daa, Alex, mi.as lua dar... problema e la fisa medicalaa

| CameliaMaria2001 a răspuns:

Când am fost eu clasa 8, a venit niste politisti in clasa si au zis daca vreunul ar dori sa se faca politist ar tribui sa se duca la un liceu militar, se cer note mari 8, 60 sau 9.

| melinda28 a răspuns:

Trebuie sa mergi la un liceu ilitar
de obicei mediile la aceste licee sunt peste 8, 50 la baieti si peste 9 si ceva la fete
depinde ce medie ai pe 5-8. dupa aia te ghidezi sa ai media peste 8, 50