| unikittysuperst4r a întrebat:

Transfer liceu-profesionala?
am intrat la mate-info anul acesta, până acum numai de 2 am reușit să fac. la restul materilor care tot de matematica se țin nu mai spun. Eu nu am vrut la mate info nici în ruptul capului, am luat 5 la EN (3 la mate). aș fi vrut la filologie, dar trebuie să termin anul acesta și nu cred că pot, încă chiar profesoara de matematica mi-a spus că nu-i rușine să mă transfer la o profesională (că îi mai bine decât să rămân repetentă gen) eu nu sunt contra, și la facultatea mai de parte nu vreau, mă tot gândesc și transferul la profesională pare tot mai ok.

2 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Dacă mă uit cu atenție la greșelile gramaticale din întrebarea ta - nici la filologie nu făceai față. Transferul la un profil mai slab cotat ar fi o soluție pentru tine, dar în nici un caz nu cred că este bine să te transferi la profesională.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Cum intrati voi la liceu, cu nota 3 la mate, nu pricep.
Nu mai bine ar fi organizat liceul ala o admitere? Va tria din start!