| katthu a întrebat:

Trebuie să fac un proiect la isorie despre efectele teoriei lui Darwin în viaţa de zi cu zi şi nu găsesc nimic pe internet. Mă puteţi ajuta cu nişte site-uri?batting eyelashes.

Răspuns Câştigător
nony
| nony a răspuns:

Nu stiu site-uri, dar pot sa-ti arat o idee generala. El vorbeste pe larg despre evolutia speciilor si incadrarea lor pe categorii.Acum, mai nou, ca o noua ramificatie a teoriei, o reprezinta camuflajul speciilor survenit prin aparitia internetului.Stai in fata monitorului si ai impresia ca cel care iti scrie e om. E posibil sa te inseli, e posibil sa fie un cimpanzeu, bou, vaca, capcaun sau orice increngatura care-ti mai trece prin cap.Se folosesc de paravane (monitoare) ca sa te induca in eroare.Partea rea e ca o sa cazi in plasa la prima conversatie, partea buna e ca la un moment dat se vor da de gol.Caracteristicele personale ii vor trada.