| Wenttmann a întrebat:

Un hair-stylist trebuie sa stie sa tundă/coafeze si fete si băieți sau doar fete? Vreau să-mi aleg aceasta meserie.

Răspuns Câştigător
| Kristo a răspuns:

Mama este coafeza de meserie si eu vreau sa urmez niste cursuri in domeniu hair-styling. Un hair-stylist de profesie trebuie sa stie toate tehnicile coafurii, de la vopsit pana la tuns. Un hair-stylist nu doar iti coafeaza si atat. Ai nevoie de cunostinte de colorimetrie ( culoare/vopsit ). Meseria de hair-stylist este una foarte frumoasa si banoasa, crede-ma dar pe langa asta este si destul de grea. Statul in picioare te omoara in primul rand dar parca ai o placere cand clientul se ridica cu zambetul pe buze dupa ce l-ai coafat. Succes happy

1 răspuns:
| 4Andreea a răspuns:

Buna.Un hair-stylist trebuie sa stie sa coafeze si fete si baieti... logic. Multa bafta pe viitor!