| Paix a întrebat:

Un mic ajutor de informatii va rog!
Vreau detalii unde depun dosarul si primesc informatiile necesare pentru angajare, admitere pentru :
Agent de politie
Subofiter
Astept informatiile voastre, multumesc.

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Primesti toate informatiile necesare( inclusiv cele referitoare la dosarul de candidat ) la biroul "resurse umane" din cadrul inspectoratelor enumerate mai jos :"Recrutarea candidaţilor pentru admiterea la instituţiile de învăţământ ale MAI se realizează de către structurile teritoriale de resurse umane ale inspectoratelor generale care au locuri aprobate la aceste instituţii :
Inspectoratul
General al Poliţiei Române
Inspectoratul
General al Poliţiei de Frontieră Inspectoratul
General al
Jandarmeriei Române
Inspectoratul General
pentru Situaţii de Urgenţă
, în raport de locul de
domiciliu înscris în cartea de identitate" ---- citeste toate informatiile necesare tie in link-ul : http://www.scoalapolitie.ro/ADMITERE/precizari.htm