| Dulgheru5 a întrebat:

Unde aș învăța mai bine la seral sau la liceu la zi?
Și dacă m-as înscrie la filologie aș face față oare? Eu am fos la profesională pe profilul mecanic auto.
De timp nu este nimic o problemă dar m-ar interesa un sfat

Răspuns Câştigător
| Mopmop a răspuns:

Uite de asta suntem ca natie unde suntem!
Toti ii dati in cap omului ca vrea sa isi depaseasca conditia!
Mergi tinere unde vrei si continua-ti scoala!
In ambele forme de invatamant va fi greu insa nu baga in seama ce spune lumea.
Vei gasi carcotasi oriunde insa eu iti urez succes!
Vezi partea buna, vei cunoaste oameni noi si noi posibilitati.
BRAVO pentru dorinta ta!

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

După cum scrii, de preferat seralul - nu se vede clar!

baftă

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La zi ai invata mai bine.
La filologie ar trebui sa stapanesti mai multe limbi, printre care si latina. Tu se pare ca nu ai invatat inca romana.
Iti recomand stiinte sociale, e cel mai usor profil, si probabil vei iesi cu lb romana un pic mai aproape de adevar.

| haileewatson a răspuns:

As spune ca la liceu de zi se invata mai bine, dar depinde cat de motivat esti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiind un asasin al limbii materne, recomand la seral.

| sweetys a răspuns (pentru anonim_4396):

A nimerit-o și cu filologia?

| anonim_4396 a răspuns (pentru sweetys):

Cred ca este "victima" unui atac electromagnetic.

| Aditu94 a răspuns:

Clar la la un liceu cu invatamant liceal la ZI..valabil pentru cei care au `14-18 ani..penru cei care sunt deja peste 18 ani, au familii, copiii, si au un Job, recomandat e un seral. Dimineata la munca, seara la scoala..sunt momente cand nu se tin cursurile.dar ok e un liceu tehnologic, e mai ok.