| Ateistu a întrebat:

Unde ajungi mai repede sa poti lucra in Sua sau in Uk? eu sunt de parere ca in Uk ajungi mai repede deoarece se afla in Europa
Voi ce parere aveti

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

In SUA daca muncesti fara sa ai viza de munca te baga la puscarie si pe urma de expulzeaza, cu interdictie de a mai intra in SUA. Carte verde sau viza de munca se obtin foarte greu. In Marea Britanie ai drept de munca din oficiu (daca esti cetatean roman).

| Diabolik94 a răspuns:

SUA nu e atat de pretentioasa ca UK, la nivel de pregatire.

| MonstruletulDinBomboaneExpirate a răspuns:

In UK ajungi mai greu, pentru ca este o tara cu asteptari, mai degraba in sua.

| Eugen866 a răspuns:

Ai tu banii necesari? eu nu cred