| Archangells a întrebat:

Unde as putea gasi oameni super-motivati sa devina liberi financiar si independenti de sistem, ca sa colaboram si sa reusim mai repede?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Orice ai face nu poti deveni independent de sistem. Doar daca ai pleca pe o insula care sa nu apartina niciunui stat.

| Archangells explică (pentru darrio2007):

Dar acum toata realitatea se muta in online. Sistemul o sa fie online. Daca am creea acea insula, in online? Sa fie servere securizate de exterior, si o economie bazata pe bitcoins? Apoi lanturi inchise de afaceri in agricultura, electricitate, educatie, haine, supermarket etc. Totul pe baza leagala? E totul online. Platesti cu telefonul online prin bitcoins cand cumperi ceva din supermarket si practic in sistemul actual nu incalci nici o regula, deoarece toti oamenii care fac parte din acest lant inchis formeaza un ONG in care toti muncesc voluntar si au dreptul la resurse. Bitcoinsii fiind considerati simbolici. Nu ar merge? Numai ca trebuie sa ne unim ca sa sustinem un sistem de genul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Independenti de care sistem? vrei sa iti faci propriul stat?
sa colaborati in ce domeniu?

| dolceromania a răspuns:

Zi despre ce este vorba!

| Archangells explică (pentru dolceromania):

Ne adunam mai multi oameni din diverse domenii, avocati, IT-sti, contabili, antreprenori, etc. ne educam financiar reciproc, ne sustinem, cautam toate modalitatile posibile de investitii, dezbatem idei inovative sau care ar aduce profit si colaboram ca sa le punem in practica. Cand participa mai multi la realizarea unui lucru, imposibil sa nu iasa ceva.

| dolceromania a răspuns (pentru Archangells):

Unde e teparul?

| Archangells explică (pentru dolceromania):

Ce tepar?