| anonim_4396 a întrebat:

Unde aș putea obține un salariu mai mare, în inginerie alimentară sau în contabilitate și mai ales în care domeniu mi-aș găsi mai ușor un loc de muncă? Mulțumesc anticipat de răspunsuri

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Inginerie alimentară

| Goete a răspuns:

Daca crezi ca esenta consta in salariu si nu in a face o munca care sa iti placa si sa nu iti fie o povara ani si ani in sir, TE INSELI AMARNIC

| christine99 a răspuns:

In inginerie alimentara intri mai usor, la contabilitate la inceput de cariera trebuie sa gasesti un contabil mai vechi dispus sa te ia ca stagiar. Atentie! de la ingineri alimentara ai dreptul sa practici direct, dar de la contabilitate trebuie sa te inscrii si sa dai examen la C.E.C.C.AR, nu intri acolo poti sa-ti faci diploma de contabil hartie igienica.

| cosmin1324 a răspuns:

Clar contabilitate

| Florin9Florin9 a răspuns (pentru cosmin1324):

Știi aproximativ cât se poate câștiga?