| katalinul a întrebat:

Unde as putea sa lucrez daca sunt mic de inaltime 1.60
nu am bac si am diploma de nivel 4 in confectie

Răspuns Câştigător
| Ady117 a răspuns:

Salut. Nu cred că, contează înălțimea.
Eu cred că ar trebui să faci ceea ce îți place și să te gândești bine la mai multe variante, iar tu o alegi pe cea mai bună. Nu trebuie să îți alegi ceva în așa fel încât să aștepți să treacă timpul cât mai repede în timp ce muncești ca să ajungi mai repede acasă.
Eu am 19 ani, dar par cam de 16... Și eu tot acum trebuie să îmi caut un loc de muncă și mă gândeam să fac un curs de bucătar sau să fac o postliceală pentru a deveni chinetoterapeut. Chiar îmi plac astea 2 și nu trebuie diplomă de bac.
Pace ✌

3 răspunsuri:
| katalinul explică:

Ps. nu vreau la confectie

| mihaicelsfant a răspuns:

Ce legatura are daca esti mic?laughing nu te inteleg

| RobertMoon a răspuns:

Nu are legătură înălțimea cu locul de muncă, doar nu te angajezi ca baschetbalist sau jucător de volley, lucrează oameni în cărucior cu rotile sau alte defecte și tot nu îi împiedică nimeni să muncească, dar pe tine care ești sănătos și poți muncii fără grijă?