| Anonima177 a întrebat:

Unde credeți voi că este mai bine să dau pentru a deveni fată-jandarm,dar ceva înalt, la Academie sau școala militară de subofițeri jandarmi?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde ce vrei sa devii, respectiv ofiter sau subofiter.
Pentru ofiter urmezi Facultatea de jandarmi din cadrul Academiei de Politie, pentru subofiter scoala de subofiteri jandarmi.

2 răspunsuri:
| anonim3248 a răspuns:

Ca fată e bine să dai la Academie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jandarm nu e o meserie pentru persoane de sex feminin. Nici n-ai idee peste ce persoane poți da.
Poți încerca ca agent de pază. Dacă vrei să-ți continui studiile, încearcă altă facultate/posticeală. Fetele se fac asistente.