| geo9606 a întrebat:

Unde este mai bine :Academia de politie,pompieri,SRI,drept?
Ma refer aici la cere dintre ele exista mai multe avantaje(salarii,timp liber,siguranta, libertate).

4 răspunsuri:
| DyaNa1337 a răspuns:

Sri evident, insa sunt locuri putine si bataie mare pe ele

| pietrean a răspuns:

La toate sunt avantaje si dezavantaje:salariile sunt la fel,in functie de post si grad,siguranta(nu stiu la ce te referi:viata in pericol,siguranta postului) tot la fel,timp liber nu poti fi sigur,deoarece mereu trebuie sa raportezi cand parasesti localitatea sau cand sunt probleme esti consemnat,libertate (este acelasi lucru cu timpul liber?) nu prea ai,deoarece depinzi mereu de superiorii tai. Politie,pompieri si SRI,toate au aceleasi rigori,obligatii(acum depinde daca esti cel mai mic in functie si grad si daca esti pe post de raspundere).La Drept,adica un avocat, procuror, judecator, notar, poate ai mai multa libertate.

| nowandrei a răspuns:

SRI-este cel mai bine platit pot spune ca si siguranta pentru ca lucrezi sub acoperire si o viata frumoasa...

| Ch1c0s a răspuns:

La SRL acolo ai mai mult timp liber dar salarii mai mici, iar la academia de politie ai salariu mai mare dar nu prea ai timp liber. Tu decizi!