| NicusorYo a întrebat:

Unde ma pot angaja la 14 ani? Dar la 15?
Scrieti asa:La 14 ani te poti angaja la..., iar la 15 la... si daca se poate ce salar iau pe zi, dar pe luna
Mersi, funditawinkingkiss

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu te angajeaza nimeni daca esti minor, eventual sa imparti fluturasi sau ceva simplu pe bani putini

| Dosok1 a răspuns:

La un bar de la piscina, salvamar cam cu 50 lei in 3 saptamana! asa sunt eu... sau ucm am fost la un birou de avocatura secretara sau asistenta de secretara 100 lei pe 2 saptamani ii convenabil! mersi

| XalexandraX a răspuns:

Nu te poti angaja pentru ca esti minor de la 16 ani te poti angaja ca si reprezentant(la avon etc. Reprezentant inseamna sa vinzi produse iar tu le poti lua f ieftin de ex ceva la30lei u il iei cu 5 lei) iti da salariu cam 1000lei adica 10milioane...Suces!

| ΔH a răspuns:

" Scrieti asa:La 14 ani te poti angaja la..., iar la 15 la..."

Adica mai pe scurt, scrieti ca la prosti... laughing Ca nu poti intelege dintr-un context, ci numai de pe o lista.

| mgtow a răspuns:

Nici cu 16 ani nu gasesti de lucru, incepand de la 18 ani si sa ai contacte care te baga pe fir cu patronul.