| NicusorYo a întrebat:

Unde ma pot angaja la 14 ani? Dar la 15?
Scrieti asa:La 14 ani te poti angaja la..., iar la 15 la... si daca se poate ce salar iau pe zi, dar pe luna
Mersi, funditawinkingwinkingwinkingwinkingkiss

9 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Ca sa ai un venit poti sa te inscrii la firmele MLM precum Oriflame, Avon, Refan daca doresti sa ai banii tai. Ori da meditatii la ce esti bun/a, ori creeaza ceva handmade bijuterii, pictura daca esti tare, si-ti faci bani de la vanzari. Pana sa ai carte de munca, mai cresti si mai invata si le vei avea si pe restul.

| PinkPanther a răspuns:

Legal nicaieri, trebuie sa ai minim 16 ani pentru angajare, poate gasesti ceva la negru, dar e riscant, poti sa iti iei teapa. Ai putea sa incerci ceva impartit pliante, sondaje de opinie

| PrecioussGirl a răspuns:

Pana la 16 ani nu poti lucra.
dupa 16 ani poti in timpul vacantelor sa fi promoter, imparti pliante. chestii de genu.

| Analy a răspuns:

La ce minte ai tu... nicaieri!

| ImpOssibleTooForgeT a răspuns:

La 14 ani nu te angajeaza nimeni si la 15...nu sunt prea sigura... De ce vrei acum sa lucrezi? ai scoala inca, dupa aia o sa lucrezi de o sa-ti vina acru, o sa vrei inapoi la scoala.
Parerea mea... du-te si intreaba unde vrei sa lucrezi si salariu nu este la fel peste tot, depinde unde vrei sa lucrezi.
Bafta :*

| 1n3x a răspuns:

Nu gasesc cei adultii.cu carte de munca. si vrei tu la 14 ani?
Romania e o tara de ****, in care nu poti trai.

| Casandra a răspuns:

Nu te poti angaja pentru ca nu ai destule studii...
Poti doar sa-ti iei o mica" slujba" daca le spui parintilor sa-ti dea ei ceva de lucru si sa te plateasca, sau sa mergi la vecini sa-i intrebi daca n'au nevoie de ajutor...

| Rockingblack a răspuns:

14-15 ani poti fi reprezentant pentru diferite firme cosmetice.cum fac eu

| ILoveYouSoMuch a răspuns:

La 14 ani te poti angaja nici unde! Esti minor! iar la 15 nici unde! esti minor!