| jatekbetyar a întrebat:

Unde pot verifica ce cursuri sunt disponibile la o școală unde pot fi acceptat ca profesor necalificat?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

"Profesor necalificat" nu poti fi.
Poti fi inlocuitor (loctiitor) la unele materii de importanta secundara, dar deseori si acolo se cere urmarea unui modul pedagogic.

| Violleta2022 a răspuns:

Inspectoratul scolar din Judetul tau detine aceste informatii.
Din pacate, nu mai sunt asemena pozitii, acum absolut toti profesorii, inclusiv cei suplinitori au obligatia sa aiba un curs pedagogic terminat pentru ca au fost foarte multe probleme cu profesori necalificat, care nu au habar de pedagogie, dar au fost pusi in functii fara nici o calificare, doar pentru ca s-a dat spaga la directorul scolii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da mai bine examenul de titularizare. Acolo nu ai nevoie de calificare, ci sa stii materia respectiva.