| LoryM22 a întrebat:

Unde poti lucra dupa ce termini facultatea Comert -ASE?
Sunt mai multe sanse de angajare daca termini la ASE dar contabilitate si info de gestiune? Am vazut ca se fac si cursuri de contabilitate.

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Poti sa lucrezi acasa(contabil), pe cont propriu pentru mai multe firme.Contabilitatea te uzeaza, e plictisitoare!(prietenii care lucreaza in domeniu spun asta). In marketing sunt destule joburi cat si in domeniul IT.

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, sunt multe joburi, uar contabilitatea, daca iti place, poate fi foarte satisfacatoare. Doar ca munca de contabil e grea, iti ocupa marea parte a timpului si daca nu gasesti satisfactii in ea, e greu fiindca nu prea ai timp de viata personala.