| Anonim20000000 a întrebat:

Unde te poti angaja ca si traducator?

7 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Birouri de traduceri
Edituri
Multinationale
Diverse birouri de la guvern

| SingleForOne a răspuns:

Daca ai experiență si certificari bune, poti sa faci tu servicii de traduceri pe fiverr sau upwork, si tu pui preț pe munca ta, iar altii te platesc... daca ar fi sa faci traduceri legale, ar fi putin mai complicat, dar nu foarte departe.

| oglindasultanului a răspuns:

Firme de it, posturi tv de filme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasifonari.ro

| Violleta2022 a răspuns:

Unde mai gasesti locuri disponibile.
Sunt avertizate in ziarele locale, atat pe hartie cat si online asa cum cere legea.

Translatorii de limba engleza pot muncii ca: profesori de engleza la scoala sau liceu, ca traducator autorizat la un cabinet de traduceri, la o firma/companie care are parteneri englezi sau fac import-export, daca ai studii superioare si masterat putand chiar sa aplici pentru joburi guvernamentale.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Unde au nevoie de traducător.

| Brizbriz a răspuns:

Http://ejobs.ro
ai incercat?!?