| anonim_4396 a întrebat:

Urmand un profil uman de liceu (filologie bilingv engleza), pot sa intru la o facultate cu altfel de profil, de exemplu medicina veterinara? Adica stiu ca nu e imposibil, am mai auzit cazuri din acestea, doar ca nu stiu ce ar trebui sa fac. Sunt constienta ca nu ma pot duce direct de la filo la medicina pentru ca ar fi mult prea greu si n-as intelege nimic, cred, nu? :-s N-as vrea sa ma mut de la acest profil, asa ca ce ma sfatuiti? Ar tebui sa-mi iau un profesor in particulor, care sa ma invete biologie, chimie si altele ca acestea?
Multumesc anticipat pentru raspuns.

3 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Ceea ce se invata in liceu nu are legaruta cu facultatea.In facultate e alta mancare de peste. O sa te descurci stai fara grija

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Filologie= **** in ploaieeee nu va duceti la filologie ca sa ajungeti niste papagali idioti care habar nu au sa socoteasca, du-te la profilul de real: stiinte ale naturii sau mate-infowinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da
sigur ca poti
n-are nici o legatura liceul cu facultatea
dar stii?
daca vrei sa veterinar
ar fi fost mai bine sa fi mers la biochimie dupa parerea mea pentru ca ti-ar fi fost mai usor dar oricum te asigur ca poti sa faci facultatea care o vrei fara griji ca doar inca ai toata viata inaintewinking
Take carewinking