| UrsuAlexandru a întrebat:

Urmatorul curs facut in Italia : "CORSO DI FORMAZIONE SPECIFICA PER LAVORATORI"
este valabil in Olanda.Este echivalentul VCA-ului in Olanda?

1 răspuns:
| zilog a răspuns:

Nu pentru că fiecare țară are academia ei si academiile din țarile respective au colaborari cu alte acdemii din ate tari
si
academiile au câte un serviciu pentru echivalarea diplomelor
poate ca tu esti coafeza acolo sau dar în altă țară poate să îti dea voie să strâgi doar părul de pe jos dintr-un coafror
care în altă țără cu aceiasi diplomă poți să faci tu implanturi de fire de păr noi prelevate de la donatori
cu aceiasi diplomă
depinde in ce ti-o echivaleaza ei!
oentru că fiecare țară are sistemul ei de învățământ si depinde dacă cele două institutii de echivalarea diplomelor din Italia si din Olanda au convenit intre ele ca diploma ta este de coafeza atunci tot coafeză te fac si dincolo
depinde daca tu ai tot atâta școală cât are o femeie din Olanda care face meseria pe care vrei sa o faci tu acolo
pentru ca in românia poti sa fii inginer si in Anglia nici măcar electrician nu iți dă voie sa fii pentru că nu au incredere in sistemul de invatamânt românesc