| DariuMihai2 a întrebat:

Urmeaza sa incep munca la o terasa cu specfic pescaresc, ma puteti ajuta cu niste sfaturi cum ar fi ce garnituri se potrivesc la anumite produse, sosuri etc gen ce sa recomand la masa da sunt intrebat orice sfat ma poate ajuta

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu recomanzi tu nimic, Bucataru iti spune ce merge, ce sosuri are si bla bla.
Ca doar nu le recomanzi la aia ceva, si te duci la bucatar cu comanda, si isi pune ala mainile in cap si te mai si batehee hee)
Ai la meniu garniturile, numai tu stii ce e in meniul ala.
Depinde cum e gatit pestele. Prajit, fiert, saramura, ciorba, etc/

| Andreibbv19 a răspuns:

Eu sunt ospatar de 5 ani, este faina meseria bravo. Pai ca si garnitura depinde de meniul pe care il aveti. Dar la peste se potriveste ca si bautura vinul alb, doar vinul alb, si poti recomanda un sos cu vin si maioneza. La meniul de peste mai mere si lamaia, in folie de staniol. Poti recomanda un vin alb sau limonada.

| DariuMihai2 explică (pentru Andreibbv19):

Si la fructe de mare daca ma poti ajuta, strii, midii, creveti, calamar pane etc? Apreciez ajutoru