| alin1111111111111 a întrebat:

Urmeaza sa ma recrutez la MAPN dar nu l am intrebat pe recrutor daca sunt obligat sa merg in Afganistan.
Intrebarea este:voi fi obligat sa merg in Afganistan?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In orice caz nu vei ajunge repede sa fii obligat sa mergi in Afganistan sau pe alte teatre de operatiuni. Acolo merg doar soldatii bine instruiti si abia dupa cel putin 3-4 ani dupa angajare si numai daca este trimisa unitatea in care sunt.

| KodrutZ a răspuns (pentru Ioandelasal):

Da, si sa nu uitam ca nu se trimit unitati intregi, totusi. Nu e ca si cum toti angajatii mapn ar fi doxa de engleza si altele cat sa vada imediat misiuni pe afara.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce si unde ajungi. Odata ce vei primi ordin te duci unde te trimit ei

| Idkidk a răspuns:

Salut,

Depinde unde te trimit ei, te duci unde vor ei!

O zi bună!