| anonim_4396 a întrebat:

V-aţi gândit sa plecati din tara (cel putin, pentru o perioada)?

14 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

M-am gandit la sfarsitul liceului cand am primit o bursa de studii in Danemarca. Dar am hotarat sa raman aici.

| cornculapte a răspuns:

In vacanta sau sa ma stabilesc acolo/sa muncesc? M-am gandit sa plec in Grecia timp de doua saptamani, pe la mijlocul lui august. Dar asta e doar in perioada verii.

| aisha01eu a răspuns:

Da, la studii. In Franta, Belgia sau Elvetia. Din pacate n-am testele pentru SUA deocamdata, dar cine stie?

| Ancestralsoul a răspuns:

Chiar era sa plec, dar m-au refuzat pe probleme de sanatate(nu la cap, stai chill). E logic sa iti doresti sa pleci si nu numai in excursie ci daca e posibil si definitiv.In momentul in care se promoveaza smecheria si prostia, angajarile se fac pe nepotisme, salariile sunt mizerabile, oare cine sa vrea sa ramana? Din nefericire tot aia smecherasi pleaca mai usor si le merge bine. Ultimul sa stinga lumina, va rog, sa nu facem risipa pe timp de criza laughing)))))))

| bluestar a răspuns:

Da; imi doresc sa plec din tara pentru totdeauna imediat ce termin facultatea (sau chiar mai devreme!). in franta sau canada.

| alabala_4392 a răspuns:

Pfai si inca cum. Chiar am ganduri serioase sa plec de aici.

| `KiddO` a răspuns:

Ahh... Da! M-am gandit. Adica dupa ce termin cu scoala, o sa vad pe ce drum o sa o apuc si 100% o sa plec din tara! Deasigur, o sa mai vizitez parintii, rudele, etc.

| lora3u a răspuns:

Dap... dupa ce termin studiile ( sau chiar in timpul studiilor ) plec de tot laughing) n-ai la ce sa stai in tara asta. Esti somer cu diploma

| proffessor a răspuns:

Da. M-am saturat de Romaniahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu : tocmai am revenit!

| cristiansonix a răspuns:

Da in franta or america

| NiceBaby a răspuns:

Da.Pe o saptamana la mare! big grin
Si le-am mai zis parintilor sa plecam la rude in u na din aceste tari Italia, Franta, Germania, Polonia(pe toate 3 luni de vacanta). Dar vara asta nu se va primi asa ca mai astept.

Daca ai in vedere pe ceva mai mult timp. M-am gindit de multe ori dupa ce termin scoala sa plec din tara, poate in Franta. Apoi sa lucrez in alta tara.Nu stiu intii termin scoala si vad apoi.

| happy_7964 a răspuns:

Da. Si inca ma mai gandesc, dar mai am de asteptat cel putin 4 ani de zile...

| vere a răspuns:

Dap. de 1 an am visu`asta sa plec din ţară, am terminat liceul, acum îmi caut de lucru` pe dincolo. insa nu mi s`a ivit nici`ocazie sa plec. tot caut si caut si caut. însă nimic... bag pwl oh go on