| CC89 a întrebat:

V-ați înscrie la o facultate (specializare umanistă) care dispune de 6 cadre didactice și un total de 35 de studenți? Facultatea nu asigură servicii de cazare-masă, nici repartiție după absolvire și a fost desființată prin hotărârea Senatului Universității în care funcționează. Instituția organizează examen de admitere:
1. Examen psihologic eliminatoriu.
2. Test grilă la Istorie.
Taxa de admitere de de 450 lei.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pai daca e desființată cum să mă înscriu?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca facultatea a fost desfiintata nu mai poate organiza legal examen de admitere, asa ca, daca as fi in cauza, nu m-as inscrie nici daca m-ar plati.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Dar care facultate asigura repartitie dupa absolvire? Aceasta se intampla inainte de revolutie.